OBCHODNÍ PODMÍNKY

Výchozí definice

 1. Nákupní řád eshop Farma Tomšíčkovi odpovídá českým zákonným předpisům pro provoz elektronických/zásilkových služeb. Další pravidla neodporují zákonům a ustanovením platných v České republice. Základní právní normou v České republice upravující provoz e-shopů je občanský zákoník ve znění novely č. 367/2000 Sb.
 2. Ochrana osobních údajů je definována zvlášť viz. Podmínky ochrany soukromí
 3. V nákupním řádu je definována jako prodávající/dodavatel (fyzická osoba - podnikatel viz. níže) dle vybraného sortimentu zboží a dále jako nakupující fyzická osoba - spotřebitel. Spotřebitelem je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. Pokud je nakupujícím fyzická osoba - podnikatel nebo právnické osoby řídí se ustanoveními obchodního zákoníku.

Práva a povinnosti prodávajícího

 1. Objednávka je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva skutečně vzniká v momentě převzetí objednaného zboží kupujícím. Zboží je dodáváno na vybrané místo zvoleným způsobem a to nejpozději do sedmi dnů. Nebude-li možné zboží v tomto termínu dodat nebo naopak bude li objednávka vyřízena rychleji, oznámí to prodávající nakupujícímu na jím uvedený kontakt a to písemně nebo telefonicky.
 2. V níže uvedených případech si prodávající vyhrazuje právo odmítnout uzavření kupní smlouvy:

  • zboží není ve zvolené variantě skladem a již se nedá dovyrobit (i u zboží "jen na objednávku")
  • při zjištěné chybě v ceně zboží (rozdíl mezi cenou obvyklou a cenou uvedenou).a to zejména objednávky s nulovou hodnotou
  • údaje v objednávce jsou neúplné či vzbuzují pochybnost o skutečném úmyslu zboží odebrat

  O tomto odmítnutí prodávající zašle informaci na e-mailovou adresu nakupujícího, nebo toto sdělí telefonicky. Prodávající osobní údaje poskytnuté nakupujícím spravuje v souladu se zákonem viz. Podmínky ochrany soukromí.

Práva a povinnosti nakupujícího

 1. Projevení zájmu o zboží z farmatomsickovi.cz kupující provede odesláním objednávky, kde uvede správné a pravdivé kontaktní údaje nutné pro komunikaci a dodání zboží. Kupující se odesláním objednávky stvrzuje, že soulasí s těmito obchodními podmínkami a podmínkami GDPR.
 2. Odstoupení od Smlouvy: V souladu s ustanovením § 1829 občanského zákoníku nemá Zákazník právo od smlouvy odstoupit týká se zboží podléhající rychlé zkáze (např. ovoce, zelenina nebo potraviny živočišného původu)

Provozovatelé a prodávající:

Martina Tomšíčková IČ: 05911176 , Neubuz 46, Slušovice 763 15

Řešení případných problémů

Upřednostňujeme mimosoudní řešení sporů. Pokud se nepodaří, tak spory mezi prodávajícím a kupujícím řeší obecné soudy dle platných zákonů.

Závěrečná ustanovení

 1. Vlastnická práva ke zboží přecházejí z prodávajícího na kupujícího až po úplném zaplacení celé kupní ceny a dalších poplatků (dle v objednávce uvedených podmínek - tzn. poplatky "poštovné, balné a dobírka" a podobné).